Mikroregionálne slávnosti v obci Horné Naštice (+foto)

Sobota 8.júla 2023 patrila v Horných Našticiach XVII. ročníku mikroireegionálnym slávnostiam Uhrovská dolina. Slávnosť sa konala pod záštitou predsedu TSK a poslanca NR SR Ing. Jaroslava Bašku. Do mikroregiónu patria obce : Kšinná, Žitná – Radiša, Omastiná, Horné Naštice, Uhrovec, Miezgovce a Uhrovské Podhradie. Každý rok sa konajú slávnosti v inej obci. Tento rok sa konali v našej Horné Naštice obci na futbalovom ihrisku. Súčasťou osláv bola aj tradičná súťaž vo varení fazule. Oslavy sa začali o 14-tej hodine, ale fazuľa sa začala variť o čosi skôr. Pri vstupe do areálu ihrisku nás zaujal nákres názvu obce a erb, ktoré zdobili stenu na tribúne. Autorom nákresu je 14-ročný Matúš Tlkanec. Potom nasledovala prehliadka celého areálu ihriska a veru bolo čo pozerať. Tri skákacie hrady pre deti, cukrová vata, maľovanie na tvár, drobné predmety na predaj v stánku, streľba zo vzduchovky, laserová strelnica, lesná pedagogika a hlavne celý rad sa pariacich kotlov s prípravou fazuľe, gulášu, palaciniek a pod. Pripravený bol aj koč s koníkom, ktorý obdivovali najmä deti , aj sa povozili na ihrisku.

Po 14 tej hodine sme privítali Ing. Jaroslava Bašku a oslavy sa mohli začať. Na pódiu vystúpili všetci starostovia (zástupcovia) obcí, ktorých privítal a predstavil pán poslanec Ivan Kšiňan, ktorý moderoval celé oslavy hovoreným slovom. Odovzdal slovo pánu starostovi Ing. Stanislavovi Fodorovi , ktorý taktiež privítal Ing. Bašku, všetkých starostov z mikroregiónu stručne oboznámil s programom slávnosti. Ing. Baška pozdravil toto podujatie a odovzdal starostlivo finančný šek a vrecko fazule. Ing. Botka starosta obce Žitná Radiša oboznámil ce návštevníkov so stručnou históriou mikroregionálnych slávnosti. Po privítaní a príhovoroch hostí nasledoval kultúrny program, v ktorom vystúpili skupiny HUPS, heligonkári, bánovský tatrovák, FS Bukovina Kšinná. Slávnosti prilákali nielen obyvateľov mikroregiónu, ale aj z iných obcí a okolia. Atmosféru osláv za bohatej účasti návštevníkov dotváralo aj prekrásne horúce slnečné počasie. Na svoje si prišli hlavne deti ponukou rôznych atrakcií. O 17-tej hodine bolo vyhlásené vyhodnotenie fazule v kategóriách – cena sympatie, výzdoba stánku, servírovanie jedla, stolovanie a chuť fazuľovice. Víťazom v chuti fazule bolo družstvo z IDONY Bánovce nad Bebravou. Po vyhodnotení 11 – súťažiacich družstiev bola tombola, do ktorej prispelo viac ako 50 sponzorov. Touto cestou vyslovujeme úprimné poďakovanie všetkým za hodnotné ceny. Vyvrcholením celých osláv bola tanečná zábava so skupinou AMADEO , ktorá hrala do skorých ranných hodín.

Úprimné ďakujem patrí všetkým, ktorí venovali čas, námahu, pri príprave celých osláv. A že to bola oslava veľkolepá svedčí aj spokojnosť mnohých oslovených návštevníkov.
Vďaka patrí obecnému úradu, obecnému zastupiteľstvu v obci, dobrovoľníkom, DHZ a mladým za vzornú a bezchybnú prípravu osláv.

E.M.

Fotografie z akcie nájdete vo fotogalérii: 2023 Mikroregionálne slávnosti v obci Horné Naštice (odkaz do fotogalérie)

ocu(zavináč)obechornenastice.sk

Utorok (stránkový deň)
7.30 -12.00 a 12.30 - 17.00 h.

Virtuálny cintorín

obce Horné Naštice
nájdete na tejto externej webovej stránke:

Virtuálny cintorín
obce Horné Naštice
(odkaz sa otvorí
v novom okne)

Uložiť
Povoliť všetky
Odmietnuť všetky
Čítať ďalej
Slúžia na analýzu správania návštevníka na webovej stránke a následne na zlepšovanie jej funkčnosti a vzhľadu. Využívame služby externého poskytovateľa Google Analytics od spoločnosti Google