OZNAM ZHORŠENIE PANDEMICKEJ SITUÁCIE

Vážení spoluobčania,

Oznamujeme Vám, že v našej obci a v mikroregióne Uhrovská dolina sa v posledných dňoch zhoršila pandemická situácia a narastá počet pozitívne nakazených, a preto si Vás dovoľujem požiadať o prísne dodržiavanie preventívnych opatrení na redukciu rizika ochorenia COVID – 19.  Je nevyhnutné dodržiavať stále aktuálne hygienické opatrenia.

• časté umývanie rúk mydlom a vodou najmenej 20 sekúnd, resp. používať dezinfekčný prostriedok na báze alkoholu,
  • vyhýbajte sa dotyku očí, nosa i úst neumytými rukami,
  • vyhýbajte sa blízkemu kontaktu s ľuďmi, ktorí javia príznaky nádchy alebo chrípky,
  • v domácnosti dbajte na zvýšenú dezinfekciu povrchov,
  • stálym nosením rúšok a respirátorov chránite svoje zdravie pred ochorením,
  • ak ste chorí a vykazujete klinické príznaky, telefonicky kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup; vyhnite sa kontaktu s ostatnými ľuďmi.

Od 8.11.2021 bude mať až 14 okresov na Slovensku lepšie hodnotenie vďaka zaočkovanosti ľudí nad 50 rokov. Náš okres Bánovce nad Bebravou zatiaľ k nim nepatrí, a preto bude nevyhnutné dodržiavať prísnejšie opatrenia. Chýba už len malé percento ľudí nad 50 rokov, aby sme dosiahli zaočkovanosť nad 65 % (asi 600 občanov).

Záujemcovia o očkovanie môžu využiť očkovanie v Nemocnici AGEL v Bánovciach nad Bebravou v čase:

Utorok       07:30 – 11.00 h (registrovaní, objednaní)

12:00 – 14:30 h (neregistrovaní, voľný vstup)

Piatok        07:30 – 11.00 h (registrovaní, objednaní)

12:00 – 14:30 h (neregistrovaní, voľný vstup)

V prípade, že by bol záujem v obci o výjazdové očkovanie pre imobilných ľudí v domácom prostredí, je potrebné nahlásiť záujemcov na obecný úrad.